Jesenická rozvojová o.p.s.Jesenická rozvojová o.p.s.

Masarykovo nám. 167
790 01 Jeseník
 info [zav.] jesenicko [teč.] eu  
 tel.: +420-739 386 557


Na jednom laně s Evropou

Na jednom laně s Evropou

 

  zanakolomoucweb
olkrajweb
europedirectweb

Cílem projektu je oslovení co největšího počtu mladých lidí z Jeseníku, kteří začínají studovat střední školy. Chceme, aby aktivně strávili 1 den v přírodě, jejíž ochrana je jednou z hlavních priorit EU. Projektem sledujeme seznámení s činností MEIS Jeseník, které studentům může poskytnout informace a materiály o EU. Formou zábavného kvízu a výtvarné soutěže chceme rozšířit znalosti studentů o zemích Evropské unie.

Každý školní rok probíhají akce, které mají studenty prvních ročníků stmelit jako kolektiv a naučit pracovat ve skupině. Rozhodli jsme se proto akci směrovat na první ročníky škol v Jeseníku (celkem 4 první ročníky, 80 dětí).

Po dohodě s řediteli jednotlivých škol jsme ve spolupráci s Adrenalin parkem Česká Ves vybrali zářijový termín (středa 22.9.2010), ve kterém se soutěž odehraje. Děti postupně projdou jednotlivými atraktivitami Adrenalin parku a v průběhu dne absolvují i „Evropskou stezku“. Všechny země EU budou mít na této stezce stánek opatřený vlajkou příslušné země a pár symbolů pro danou zemi typických. U každého stánku děti zodpoví 2 otázky (celkem 54).

Předpokládáme, že ne všechny děti jsou fyzicky zdatné a zvládají atraktivity Adrenalin parku. Proto se součástí dne „Na jednom laně s Evropu“ stane výtvarná soutěž, kde za použití přírodních materiálů budou děti v třídním kolektivu na vyhrazených místech budovat a tvořit některou s vybraných dominant měst evropské unie (např. Atomium, Koloseum, London eye, De Fance, Eiffelovku, Hradčany, Brandenburskou bránu, Bratislavský most atp) – fantazii se meze nekladou.

 

Infoleták ke stažení (PDF).

 

FOTODOKUMENTACE Z AKCE


 

Číst dále: Na jednom laně s Evropou

 
2007 © All right reserved - Jesenická rozvojová o.p.s. | Created by VOGO | powered by JOOMLA! login