Jesenická rozvojová o.p.s.Jesenická rozvojová o.p.s.

Masarykovo nám. 167
790 01 Jeseník
 info [zav.] jesenicko [teč.] eu  
 tel.: +420-739 386 557


Na jednom laně s Evropou

 

  zanakolomoucweb
olkrajweb
europedirectweb

Cílem projektu je oslovení co největšího počtu mladých lidí z Jeseníku, kteří začínají studovat střední školy. Chceme, aby aktivně strávili 1 den v přírodě, jejíž ochrana je jednou z hlavních priorit EU. Projektem sledujeme seznámení s činností MEIS Jeseník, které studentům může poskytnout informace a materiály o EU. Formou zábavného kvízu a výtvarné soutěže chceme rozšířit znalosti studentů o zemích Evropské unie.

Každý školní rok probíhají akce, které mají studenty prvních ročníků stmelit jako kolektiv a naučit pracovat ve skupině. Rozhodli jsme se proto akci směrovat na první ročníky škol v Jeseníku (celkem 4 první ročníky, 80 dětí).

Po dohodě s řediteli jednotlivých škol jsme ve spolupráci s Adrenalin parkem Česká Ves vybrali zářijový termín (středa 22.9.2010), ve kterém se soutěž odehraje. Děti postupně projdou jednotlivými atraktivitami Adrenalin parku a v průběhu dne absolvují i „Evropskou stezku“. Všechny země EU budou mít na této stezce stánek opatřený vlajkou příslušné země a pár symbolů pro danou zemi typických. U každého stánku děti zodpoví 2 otázky (celkem 54).

Předpokládáme, že ne všechny děti jsou fyzicky zdatné a zvládají atraktivity Adrenalin parku. Proto se součástí dne „Na jednom laně s Evropu“ stane výtvarná soutěž, kde za použití přírodních materiálů budou děti v třídním kolektivu na vyhrazených místech budovat a tvořit některou s vybraných dominant měst evropské unie (např. Atomium, Koloseum, London eye, De Fance, Eiffelovku, Hradčany, Brandenburskou bránu, Bratislavský most atp) – fantazii se meze nekladou.

 

Infoleták ke stažení (PDF).

 

FOTODOKUMENTACE Z AKCE


 

 

Ve středu 22.září se téměř 80 studentů prvních ročníků tří středních škol z Jeseníku sešlo na Adrenalin parku v České Vsi, aby si užili první společný den mimo školní lavice, poskytnutý příspěvek Olomouckého kraje ve výši 25 tisíc korun jsme využili beze zbytku!


Informační centrum Jesenicka je zároveň Evropským informačním centrem: „Naším úkolem je distribuce materiálů k dění v EU, organizování besed s tématikou EU a každoročně projekt, který má přiblížit občanům města ostatní členské země Evropské unie,“ říká vedoucí IC Jesenicka Kateřina Pavlů. A dodává: „Letos jsme se rozhodli pojmout tento projekt jako outdoorový den a oslovit co nejvíce studentů středních škol. Již před prázdninami jsme se dohodli s vedením škol a Adrenalin parku a vytipovali termín - nápad zorganizovat atraktivní školní den pro „prváky“ byl na světě.“

Na Ranč Orel, kde je Adrenalin park umístěn, dorazily 22. září 4 minibusy dětí a den D mohl začít.

Kromě aktivit v lanovém centru budovaly tři týmy z Hotelové školy V.Priessnitze, Soukromé střední odborné školy Jeseník a SOŠ a SOU strojírenského a stavebního tři dominanty měst EU – 2x si jako téma studenti vybrali pařížskou Eiffelovku a strojaři zvolili náročnou konstrukci bruselského Atomia. Všichni prošli imaginární „Evropskou stezku“, kde si v zábavném kvízu zasoutěžili a vítězný kolektiv z SSOŠ Jeseník si za nejlepší skóre správných odpovědí odvezl do školy sladkou odměnu – modrý marcipánový dort se zlatými hvězdami J

Slunečné počasí dalo základ příjemně strávenému dni, adrenalin v krevním oběhu po absolvování cesty v lanovém světě byl znát na úsměvech všech zúčastněných. Příští rok se snad podaří úspěšný projekt zopakovat a pozvat k účasti další jesenické školy. Děkujeme především Olomouckému kraji za poskytnutí finančního příspěvku ve výši 25 000,-Kč, dále děkujeme instruktorům Adrenalin parku za bezpečný dohled a vedení zúčastněných středních škol za vstřícný přístup. Fotografie vzniklých výtvarných dílek si můžete prohlédnou na IC Jesenicka v OC Alkron.2007 © All right reserved - Jesenická rozvojová o.p.s. | Created by VOGO | powered by JOOMLA! login