Jesenická rozvojová o.p.s.Jesenická rozvojová o.p.s.

Masarykovo nám. 167
790 01 Jeseník
 info [zav.] jesenicko [teč.] eu  
 tel.: +420-739 386 557


TIC Ramzová

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM Ramzová

logookr

 

 

 

 

 

 

 

 

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA
O SBĚRU DAT VYPLÝVAJÍCÍCH Z PROVOZUTuristické informační centrum Ramzová bylo v nepřetržitém provozu 2 prázdninové měsíce od 1.7.2010 do 31.8.2010. Příspěvek Olomouckého kraje z dotačního pprogramu PODPORA ZKVALITNĚNÍ SLUŽEB TIC V OL.KRAJI V ROCE 2010 ve výši 56 0983,-Kč z velké části na zajištění nepřetržitého provozu centra, dále pak na banerovou reklamu a inovaci webu www.ok-tourism.cz.

 

V TIC Ramzová se vystřídali 4 praktikanti, kteří pracovali denně včetně víkendů od 9:00 do 18:00 hodin s půl hodinovou přestávkou na oběd. Praktikanti byli proškoleni na IC Jesenicka a dva z nich vykonávali praxi v TIC Ramzová již po třetí sezonu.

V průběhu obou měsíců dělali praktikanti sběr dat (počet návštěvníků, nejčastější dotaz, nejžádanější publikace, vliv počasí na počet návštěvníků, případné podněty k rozšíření služeb) . Větší návštěvnost zaznamenali v měsíci červenci, kdy bylo i příznivější počasí. K zahraničním turistům z Polska a Německa letos přibylo více turistů ze Slovenska, Holandska a Francie.

V červenci navštívilo TIC Ramzová 1 152 návštěvníků a v srpnu 934 návštěvníků. Nejžádanější publikací byl Turistický průvodce Ol. kraje léto 2010 a turistická mapa „Připravte se na zážitky“. Nejčastější dotazy , když opomineme dotazy na provoz lanovky, byly na výlety po okolí, výlety s dětmi!, adrenalinové sporty – koloběžky, zorbink, lanové centrum a jiné atrakce!,, cyklotrasy, restaurace, ubytování a vlakové či autobusové spoje. Možnosti koupání – lomy a pro deštivé počasí byly často poptávány jeskyně (otvírací doba). Z toho důvodu je třeba mít v tomto malém TIC připojení na internet. Nejžádanějším zbožím byly tradičně pohledy, turistické známky, mapy a drobné upomínkové předměty s motivem Ramzová. Pokud budeme TIC Ramzová provozovat i příští rok, bude třeba nechat vyrobit turistické vizitky, po kterých byla velká poptávka.

 

 

vticr01
vticr02
vticr03 vticr04 

 
2007 © All right reserved - Jesenická rozvojová o.p.s. | Created by VOGO | powered by JOOMLA! login