Jesenická rozvojová o.p.s.Jesenická rozvojová o.p.s.

Masarykovo nám. 167
790 01 Jeseník
 info [zav.] jesenicko [teč.] eu  
 tel.: +420-739 386 557


Jesenická rozvojová vsadila na Zelené hostince

Jesenicko je krajem, který významně těží z turistického ruchu. Tento fakt se podepisuje i na množství stravovacích a ubytovacích kapacit, které náš region turistům nabízí. Není však ubytování jako ubytování - mnohým návštěvníkům dnes již nestačí otřepaná ujištění, že "hotel je obklopen nádhernou přírodou v srdci jesenických hor" a "restaurace nabízí výběr ze 60 jídel včetně domácích specialit". Mnozí, zejména mladé rodiny, vyznávající takříkajíc "zelený" styl života a zároveň ochotni utrácet v regionu peníze, vyžadují zcela jiné standardy, v nichž se mísí vysoká kvalita služeb se šetrným hospodařením.

Jesenická rozvojová, o. p. s. ve spolupráci s polským partnerem z Opole realizuje rozsáhlý, ambiciózní projekt, jehož cílem je vytvoření a propagace sítě právě takových zařízení, která jsou schopna nabízet kvalitní stravu, ubytování a možnosti rekreace při dodržení zásad ohleduplnosti k přírodě a trvale udržitelného rozvoje. Projekt nazvaný příznačně Zelené hostince se týká Jesenicka, Šumperska a Bruntálska na české straně hranice a Opolského vojvodství v Polsku. Šanci zapojit se má každý podnik, který splní určitá kritéria naplňující představu ideálního zeleného hostince. Kompletní přehled kritérií bude k dispozici na webových stránkách www.jesenicko.eu, avšak zjednodušeně řečeno existují čtyři hlavní zásady:

  • využívání lokálních produktů a služeb místních dodavatelů (zejména co se potravin týče)
  • používání technologií, jež jsou šetrné k životnímu prostředí (sem spadá např. třídění odpadu či využívání alternativních zdrojů energie)
  • poskytování prostředí, podmínek a služeb podporujících zdravý způsob života (nekuřácké prostory, vegetariánské pokrmy na jídelníčku, existence dětských hřišť či možnost zapůjčení sportovního vybavení)
  • aktivní a efektivní komunikace se systémem IC v regionu


Splňuje-li subjekt alespoň dvě z výše uvedených kritérií, bude do projektu zařazen. Výměnou za vysoký a přitom ekologický kvalitativní standard bude Zeleným hostincům poskytnuta účinná propagace na mnoha frontách - ať již v plánovaném katalogu (české i polské verzi), na mapách a dalších turistických materiálech, tak v rámci samotné sítě, kdy bude zákazník lákán propracovaným systémem slev, benefitů a voucherů tak, aby pro něj bylo výhodné naplánovat si svou dovolenou čistě v prostředí Zelených hostinců. Koncekonců, Zelené hostince nebudou mít pouze zelenou nálepku na dveřích či v katalogu. Dostanou především zelenou od spokojených návštěvníků, kteří vytvoří stabilní a vděčnou klientelu - což je to, o co snad každému majiteli či provozovateli dobrého hostince kráčí.

 

Více o projektu na www.zelenehostince.cz

(jj)

2007 © All right reserved - Jesenická rozvojová o.p.s. | Created by VOGO | powered by JOOMLA! login