Jesenická rozvojová o.p.s.Jesenická rozvojová o.p.s.

Masarykovo nám. 167
790 01 Jeseník
 info [zav.] jesenicko [teč.] eu  
 tel.: +420-739 386 557


Zima na Jesenicku aneb přijeďte k nám na hory

Zima na Jesenicku aneb přijeďte k nám na hory

loga na web


 

Tento projekt je spolufinancován z prostředků ERDF „Překračujeme hranice“


Jesenické hory jsou stále atraktivním místem pro milovníky zimních sportů ze všech koutů naší republiky, ale i z jiných zemí, zejména pro polské občany. V poslední době se však tyto aktivity zúžily na sjezdové lyžování, případně na snowboarding. Také chování některých návštěvníků na horách není vždy žádoucí. Zima nabízí řadu dalších činností, jako například běžecké lyžování nebo prosté vycházky na sněžnicích, což jsou oblíbené sporty, při kterých může návštěvník lépe poznávat krajinu a obdivovat krásy přírody.

Hlavním cílem tohoto projektu je zahájit intenzivnější spolupráci středních škol z celého jesenicko-nyského regionu při společné realizaci zimních sportovních aktivit a navázat tak na spolupráci základních škol z minulých let, která se ukázala být pro oba regiony přínosná. Čas, který spolu účastníci stráví společně, umožní vzájemné lepší poznávání kultur a zvyků, a také překonávání jazykové bariéry, a dojde tak ke zlepšení vzájemných vztahů mezi českými a polskými dětmi.

Projekt spočívá v realizaci 3 pětidenních zimních kurzů, jichž se zúčastní 100 dětí - teenagerů ze středních škol jesenicko-nyského regionu. Tyto děti budou každý den sváženy autobusy do vybraného lyžařského střediska a každý den budou absolvovat 4 hodiny výuky, s hodinovou pauzou na oběd. Během těchto kurzů bude účastníkům kromě klasického lyžařského výcviku poskytnuta také výuka běžeckého lyžování. V průběhu polední pauzy budou pro účastníky zajištěny odborné přednášky zástupců Horské služby a Chráněné krajinné oblasti, jejichž cílem bude ukázat Jesenické hory z jiného pohledu.


Termíny kurzů: 10.1.2011 - 14.1.2011

17.1.2011 - 21.1.2011

24.1.2011 - 28.1.2011

 
2007 © All right reserved - Jesenická rozvojová o.p.s. | Created by VOGO | powered by JOOMLA! login